Нежноста како моден императив: Оваа боја ќе биде многу популарна во сезоната пролет/лето 2021

Нежноста како моден императив: Оваа боја ќе биде многу популарна во сезоната пролет/лето 2021

Сончевата нијанса е идеална за подобрување на расположението, жива е и оптимистична и навистина би било убаво да ја гледате почесто. Но, сигурно веќе се прашувате како да ја комбинирате оваа боја. Таа не е позната по својата елеганција, ниту често се комбинира со модни парчиња и ќе ви треба малку време за да ги усовршите комбинациите. Сепак, нијансите на лимон и банана ќе бидат многу популарни оваа сезона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by chainky (@chainkyr)

Како што велат инфлуенсерките, клучот е во комбинациите со светли парчиња облека, во бела, кремова или боја на лаванда. Најдобрата идеја е да започнете со детали, како сандали или кожена чанта, а кога ќе стекнете самодоверба, преминете на поголеми парчиња, но бидете внимателни, одбирајте чисто жолти, а принтовите оставете ги за понатаму.

Оваа боја нè потсетува на одмор, на уживање во сонцето и на леснотијата во животот. Всушност, жолтата е на некој начин симбол на надежта, а во овој момент, тоа ни е многу потребно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ali Tate (@ali_tate_cutler)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lydia (@femmeblk)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gergana Ivanova (@fashionismyfortee)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev)

Прочитајте кои се најпопуларните модели на очила за оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар