Креативни интерактивни дизајни на пакување кои ќе ве натераат да се заљубите во производот

Креативни интерактивни дизајни на пакување кои ќе ве натераат да се заљубите во производот

Интерактивното пакување е еден од најдобрите начини да го направите вашиот продукт забавен и незаборавен, а понекогаш дури и многу покорисен. Овие интерактивни пакувања се многу позабавни од само една паметна слика. Тие им дозволуваат на потрошувачите да се во контакт со нивните производи, па токму затоа и го прават самиот производ повреден. Дел од овие производи веќе можат да се најдат на пазарот, додека пак дел од нив сè уште се само идеи.

Разигран дизајн на чаша за кафе

Разигран дизајн на чаша за кафе

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар