22 април 2021 | Кафе пауза

10 планински предели што докажуваат дека природата создала рај на Земјата

За овие спектакуларни планински предели вреди да патувате толку многу далеку.

3 хороскопски знаци што ги очекува голема парична добивка во мај

Ќе почувствувате подобрување на сите полиња, а овие 3 хороскопски знаци ги очекува и ненадејна голема парична добивка.

Нови идеи: 10 пролетни маникири што ќе посакате да ги копирате

Кога станува збор за маникирот, оваа пролет е резервирана за живописни бои и шарени нокти, а истиот тренд ќе продолжи и во летните месеци.

Зошто диетата со цимет е моментално најпопуларна во светот?

Покрај тоа што ви помага да го поттикнете варењето на храната, циметот има корисен ефект и врз целокупното здравје на организмот.