Што беше најпопуларно на ТикТок во 2020 година?

Што беше најпопуларно на ТикТок во 2020 година?

Оваа 2020 година бевме сведоци на неверојатен раст во популарноста на видео апликацијата ТикТок. За да ја затвори годината, ТикТок го објави рангирањето на најпопуларните видеа, трендови и креатори на годината во САД. Погледнете што било најгледано.

Бела Порч

На само 19 години, оваа девојка со филипинско потекло има најгледано видео на платформата: повеќе од 530 милиони прегледи, 43,4 милиони лајкови и 1,4 милиони коментари. Клучот за успехот на Бела е мистерија, бидејќи се гледа како самостојно се синхронизира додека ја тресе главата со ритамот на песната „M to the B“.

@bellapoarchTo the 🐝 🐝 🐝 #fyp

♬ M to the B – Millie B

Чарли Дамелио

Благодарение на оригиналната содржина што ја објавува, Чарли има 102 милиони следбеници.

@charlidameliodc @ohbukster

♬ Whole Lotta Choppas – Sada Baby

Танцувањето на песната од Џејсон Деруло

Песната „Savage Love“ беше многу популарна оваа година, а ова танцувачко видео имаше најмногу гледаност.

@jasonderuloI can’t stop watching this @justmaiko

♬ Savage Love (Laxed – Siren Beat) – Jawsh 685 & Jason Derulo

Рецепт за „житарки“ од палачинки

Можеби и вие ќе сакате да го пробате овој рецепт за „житарки“ од палачинки кој навистина изгледа дека е превкусен!

@myhealthydishHow to make Strawberry Pancake Cereal #pancakecereal #alwayslearning #recipes

♬ Roses – Imanbek Remix – SAINt JHN

Прочитајте и за новата социјална мрежа „уништува сè пред себе“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар