19 април 2021 | Кафе пауза

Најголемите трендови во уредувањето на ентериерот за 2021 година според ТикТок

ТикТок постави многу нови трендови и нè запозна со комплетно нов свет на модата, музиката, танцот и шминката, а таму ќе најдете и инспирација за уредување на домот.

Потребни ви се само 2 состојки: Од овој домашен раствор растенијата растат многу брзо

Копривата е одлична за здравјето и е позната по своите корисни својства за организмот, но дали знаевте дека е одлична и за прихрана на други растенија?

3 хороскопски знаци кои имаат слободен дух

Дали некогаш имате желба едноставно да излезете од дома, да ги оставите сите грижи зад себе и да се препуштите на спонтани авантури?

Рецепт за мусака со тестенини

Мелено месо, бешамел сос и тестенини е сè што ви треба за овој вкусен оброк.