28 јуни 2021 | Кафе пауза

Мали места за одличен одмор: Неразвиени медитерански бисери што ќе ви го освојат срцето

Тука ќе најдете прекрасна природа, чисто море, прекрасни градови и повеќе простор за себе.

Тест на личноста: Она што прво ќе го забележите на илустрацијата открива каква е вашата душа и кон што се стремите

Погледнете ја илустрацијата, а тоа што ќе го забележите прво открива тајни за вашиот карактер.

Рецепт за појадок: Слатки печени компири со кокос и боровинки

Ова е малку поинаков појадок, кој лесно може да послужи и како десерт без шеќер.

Најпопуларните трендови за ова лето според ТикТок

Судејќи според она што е најмногу барано на ТикТок, ова се најпопуларните трендови за претстојната сезона.