Најголемите трендови во уредувањето на ентериерот за 2021 година според ТикТок

Најголемите трендови во уредувањето на ентериерот за 2021 година според ТикТок

Иако на прв поглед ТикТок не изгледа како место каде што ќе ги дознаеме најновите трендови во уредувањето на ентериерот, сепак, оваа платформа е вистинска ризница на инспирација. ТикТок досега постави многу нови трендови и нè запозна со комплетно нов свет на модата, музиката, танцот и шминката. Покрај сето тоа, на ова виртуелно место можете да најдете и инспирација за уредување на домот, а во продолжение ќе откриете кои се најголемите трендови на ТикТок.

1. Луксузна куќа во природа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erin Francois (@francois_et_moi)

Кој не сонувал за идиличен живот во природа, во луксузна колиба? На оние кои не можат да си го дозволат тоа им останува да пренесат барем дел од атмосферата во својот дом. Винтиџ мебелот (дрвени маси и фиоки) и неутралните бои ќе му дадат на вашиот дом шарм на колиба што е далеку од градската врева.

2. Розова бања

Винтиџ розовите бањи се повторно во мода, а многу е лесно да се постигне овој изглед. Бојадисајте ги ѕидовите во розови нијанси и ќе го освежите просторот, а бањата ќе изгледа поголема. Со додавање модерни елементи, како што се црвените крпи, ќе добиете уникатен простор.

3. Зелени ѕидови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Spiers (@katespiers)

Сите нијанси на зелената боја се полн погодок оваа година. Зелената боја смирува и го прави просторот за живеење да изгледа како вистински дом. Комбинирајте ги зелените нијанси со бели детали, како лустери или полици.

4. Средновековно, а модерно

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dominique Gebru (@dommdotcom)

Исто како што трендовите од шеесеттите и седумдесеттите години се враќаат во мода, таков е случајот и со средновековните трендови, барем кога станува збор за уредувањето на ентериерот. Тиктокерите го модернизираа средновековниот декор, така што тие комбинираат структури и текстури за да го направат домот да изгледа стилизирано, а не застарено.

5. Суво цвеќе

Сувите цвеќиња се интересен начин да додадете уникатни цветни елементи во вашиот дом. Лаванда, рузмарин, рози… сè е дозволено!

6. Текстура и геометриски форми

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madison Hope (@madisonandsuch)

ТикТок е полн со вазни, огледала, украси и мебел со необични геометриски форми и текстури.

7. Јапанди

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Henderson (@em_henderson)

Овој минималистички тренд е мешавина од скандинавски и јапонски стил. Се карактеризира со чисти линии, неутрални тонови и многу светлина.

Погледнете ги овие идеи за пролетна декорација на домот со вашите омилени цвеќиња.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар