„Никон“ нуди бесплатни онлајн часови за фотографија за време на празничната сезона

„Никон“ нуди бесплатни онлајн часови за фотографија за време на празничната сезона

Ако сакате да ги изострите своите вештини за фотографирање на време за празниците, тогаш имате среќа! „Никон“ уште еднаш ги нуди своите часови на Nikon School Online бесплатно. Од сега до 31 декември, можете да ги гледате сите 11 нивни курсеви за фотографија само со пријавување со вашата е-пошта.

Имаат многу курсеви за основите на фотографијата, како и други фокусирани на создавање видео содржина, портрети, макро фотографија, па дури и како да фотографирате деца и домашни миленици. Секој курс се предава од професионалци во индустријата и нуди практични совети, алатки и лекции што ќе ве натераат да фотографирате подобро за кратко време.

„Никон“ нуди бесплатни онлајн часови за фотографија за време на празничната сезона

Мoжеби ве интересира колку може да се заработи преку YouTube?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар