Инстаграм и ТикТок стануваат минато? Новата социјална мрежа „уништува сè пред себе“

Инстаграм и ТикТок стануваат минато? Новата социјална мрежа „уништува сè пред себе“

За само неколку месеци, создадени се повеќе од 5.000 видеа со повеќе од 100.000 прегледи. Да, се појави нова платформа што наскоро може да ги турне Инстаграм и ТикТок во метежот на историјата!

Инстаграм и ТикТок стануваат минато? Новата социјална мрежа „уништува сè пред себе“

Новата видео-платформа YurOn ги поврзува своите корисници на нов начин односно со поставување прашања на корисниците, а тие одговараат на нив преку кратки видеа. Платформата, покрај тоа, во иднина ќе нуди опција за плаќање на ексклузивна содржина. Апликацијата YurOn е достапна за преземање од продавниците iOS и Android, а интересно е и тоа што YurOn им овозможува на корисниците да инвестираат во неа и да поседуваат дел од платформата за околу 500 денари.

За само неколку месеци од неговото лансирање, апликацијата привлече повеќе од 5.000 корисници, кои денес поминуваат повеќе време на таа социјална мрежа отколку на Твитер, Инстаграм и ТикТок.

Досега се создадени повеќе од 5.000 видеа со повеќе од 100.000 прегледи – повеќе отколку што имаше Јутјуб во истата фаза од растот! Корисниците можат да бараат теми што ги интересираат или само да се движат низ прашањата и да одговараат.

Можеби ќе ве интересира и кои се најголемите митови за Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

  1. Анонимен Reply

    ?

Остави коментар