јахта | Кафе пауза

Колку чини најскапата јахта во светот?

Изградена е од злато и метеорит!

Пловечки град: Патување околу светот со мега јахта во облик на желка

Прочитајте повеќе за овој дизајн за чија изградба ќе бидат потребни околу 8 милијарди евра!

Погледнете ја оваа мегајахта која ќе чини повеќе од милијарда долари

Италијанскиот производител на бродови и јахти „Italian Sea Group“ на својот сајт ги претстави фотографиите од моделот „Адмирал Екс-Форс 145“ (Admiral X-Force 145), јахта од 145 метри...

Прекрасно дизајнирана минималистичка стаклена јахта

Студент по архитектура креирал прекрасен минималистички концепт кој целосно го засенува традиционалниот изглед на јахтите, овозможувајќи едно сосема ново искуство.

Футуристичка луксузна јахта која нуди рајска пловидба

Екстравагантната внатрешност е соодветна за секој кој сака да патува по море, во луксузно живеалиште, за да доживее несекојдневно искуство.

Компактна јахта за луксузно уживање

„Wider 42“ е феноменална јахта која навидум не е многу голема, но на неа можат да уживаат 12 луѓе.

Како живее високата класа во Азија?

Дали сонувате да возите Мерцедес обложен со кристали од Сваровски? Или повеќе би сакале да го освежите лицето со 24 – каратна златна маска за лице?
Датум: 17 окт 2012

Хотел во кој постанувате дел од морскиот свет

Покрај гламурот којшто го нуди ентериерот, оваа јахта нуди и едно навистина егзотично подводно искуство на морскиот свет, кој можете да го гледате од долниот кружен стаклен дел за набљудување.

Луксузна јахта за прекрасен одмор

Јахтата „Keri Lee III“ е направена од компанијата „Claudette Bonville & Associates“, а долга е 54 метри. Таа била завршена во 2001 година, но претрпела темелен ремонт во 2009 година.

Јахта инспирирана од улиците на Монако

Јахтата „Улиците на Монако“ е концепт дизајниран од група страсно креативни дизајнери кои сакаат на ентузијастите за луксуз да им понудат нешто сосема ново.

Феноменална јахта за комплетно уживање

Архитектот Фелипе Бренд ја комплетираше работата на дизајнерското ремек-дело, јахтата „Vertigo 220“. Изработката на оваа јахта ја овозможи компанијата „Alloy Yachts“...
12