Јахта од соништата: Брилијантен и симетричен концепт кој ќе ве остави без зборови

Јахта од соништата: Брилијантен и симетричен концепт кој ќе ве остави без зборови

Компанијата „Sinot Exclusive Yacht Design“ од Холандија презентирала неверојатен концепт за јахта со големина од 180 метри која зачудува со својата симетрија по која и го добила своето име. Оваа исклучителна јахта со способноста за движење во две насоки има зголемена подвижност и поголема безбедност во однос на локалните бродови. Јахтата Симетрија може да смести 34 гости и се состои од површина од 1.000 метри квадратни каде што се наоѓаат бесконечен базен, приватна бања и домашно кино. Секоја од 6-те палуби е дизајнирана за специфична функција, каде што можете да најдете различни видови занимливости кои ќе го исполнат вашето време поминато на море. Погледнете колку неверојатно изгледа таа…

(0) Јахта од соништата: Брилијантен и симетричен концепт кој ќе ве остави без зборови


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар