Луксузна јахта за прекрасен одмор

Јахтата „Keri Lee III“ е направена од компанијата „Claudette Bonville & Associates“, а долга е 54 метри. Таа била завршена во 2001 година, но претрпела темелен ремонт во 2009 година. Подобрувањата вклучувале целосно реновирање на главниот салон, нова климатизација, нов аудио-визуелен систем за забава и интернет со голема брзина. Исто така, јахтата добила и голем број механички подобрувања, како нови подводни светла и нови стабилизатори на брзина.Луксузна јахта за прекрасен одморВо неа можат да се сместат дванаесет гости во шест кабини (4 двокреветни и 2 дупли) сите со сопствена бања. Исто така, постои доволно простор на јахтата за екипаж. Палубата може и да се затвори доколку времето е лошо. Јахтата може да се изнајми за 275.000 американски долари за една недела. Луксузна јахта за прекрасен одморЛуксузна јахта за прекрасен одморЛуксузна јахта за прекрасен одморЛуксузна јахта за прекрасен одморЛуксузна јахта за прекрасен одморЛуксузна јахта за прекрасен одморЛуксузна јахта за прекрасен одмор

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар