Мили мачиња нацртани со молив

Мили мачиња нацртани со молив

Верувале или не, мачињава што ги гледате на сликиве не се вистински фотографирани животинчиња, туку се слики нацртани со молив. Тие се дело на хонгконшкиот графички дизајнер Paul Lung, кој не користи ни гума за бришење додека црта.

Мили мачиња нацртани со молив

Сè што му е потребно е техничко пенкало со дебелина од 0,55 мм, хартија во А2 формат и малку повеќе време, односно 60 часа за да комплетира еден цртеж.

Мили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со молив

Единствен проблем кој што тој го има, е тоа што луѓето честопати не му веруваат дека неговите слики не се фотографии. За да го докаже тоа, тој дури мора да го снима процесот на работа со видеокамера, за да им го докаже на скептиците, неговиот исклучителен талент.

Мили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со моливМили мачиња нацртани со молив

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Ана Reply

    доста не лажат 🙂

Остави коментар