19 јули 2011 | Кафе пауза

5 витамини за здрава кожа

Здравата и природно сјајна кожа е цел на секој маж и на секоја жена. Но, нејзината убавина доаѓа од она што го внесуваме во себе преку храната. Прочитајте кои витамини се препорачливи за да имате подобар изглед на кожата...

На лош пат (Breaking Bad)

Приказна за еден приземен, нормален професор по хемија, кој соочен со крајот на својот живот, решава да помине „на другата страна“ за да ја обезбеди иднината на своето семејство...
Датум: 19 јул 2011
, Автор:

Феноменална јахта за комплетно уживање

Архитектот Фелипе Бренд ја комплетираше работата на дизајнерското ремек-дело, јахтата „Vertigo 220“. Изработката на оваа јахта ја овозможи компанијата „Alloy Yachts“...

10 златни правила за возење во јавен превоз

Сите ги знаеме, но ретко ги почитуваме...

Тренди миленичиња

Еве во кои насоки ќе оди овогодишната мода за домашни миленичиња. Па може да искористите некој совет. :)