Феноменална јахта за комплетно уживање

Архитектот Фелипе Бренд ја комплетираше работата на дизајнерското ремек-дело, јахтата „Vertigo 220“. Изработката на оваа јахта ја овозможи компанијата „Alloy Yachts“.
Феноменална јахта за комплетно уживањеОваа неверојатна јахта е долга 67 метри и овозможува лудо и незаборавно патување низ светот, а во неа можат да уживаат целосен екипаж со капетан и друштво или семејство. Таа е придвижувана од два мотори по 1.400 коњски сили, помошни мотори на крмата, а дополнителна брзина се добива од ветерот преку едрата. Ентериерот е фантастичен и луксузен, а во неа има неколку спални соби и соби за релаксација, кујна, трпезарија, контролна соба и неколку купатила. Јахтата се состои и од фантастично смислен надворешен простор и прекрасна палуба.Феноменална јахта за комплетно уживањеФеноменална јахта за комплетно уживањеФеноменална јахта за комплетно уживањеФеноменална јахта за комплетно уживањеФеноменална јахта за комплетно уживањеФеноменална јахта за комплетно уживањеФеноменална јахта за комплетно уживањеФеноменална јахта за комплетно уживањеФеноменална јахта за комплетно уживањеФеноменална јахта за комплетно уживање


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар