18 ноември 2015 | Кафе пауза

Тест на личност: Како изгледа чинијата во која јадете?

Би се изненадиле што сè може да зборува за вашиот карактер.

Постојат 2 видови емпати: Во која група спаѓате вие?

Погледнете што значи да се биде емпат, а што идентификатор, и како овие способности влијаат на самите личности...

Што кажува начинот на кој се држите за рака со партнерот за вашата љубовна врска?

Погледнете што различните видови држења за раце значат за вас и вашата врска...

Вистините за врските со прекини: Што можеме да научиме од нив?

Класична приказна: момчето ја запознава девојката, започнуваат врска, работите се супер, нештата тргнуваат наопаку, раскинуваат, па се смируваат и потоа целиот процес пак одново.

5 фасцинантни потопени градови

Мистериозната и добро позната Атлантида сè уште не е откриена, но сепак постојат голем број други градови кои исчезнале под вода и кои без сомнение се неверојатни.

Олеснување во секојдневниот живот: Неколку корисни совети за девојките!

За да не ги губите нервите на непотребни работи, денес ќе ви откриеме неколку трикови кои ќе ги засакате веднаш штом ќе ги испробате.

Неколку трикови за маникир како од козметички салон

Со малку трпение, вештина и фантазија, вашите нокти ќе изгледаат како да се негувани во козметички салон.

4 причини зошто не смеете да го избегнувате лебот, дури ни за време на диета

Лебот е првата намирница која ја отфрламе при диети, а таа е всушност меѓу најздравите и навистина му е потребна на организмот.

Како да позирате пред камера? Едноставни трикови за успешни фотографии

Многу луѓе не се фотогенични. Поради тоа, направените слики и снимки изгледаат неприродно. Затоа, овие совети ќе ви помогнат да направите совршени фотографии.