Компактна јахта за луксузно уживање

„Wider 42“ е феноменална јахта која навидум не е многу голема, но на неа можат да уживаат 12 луѓе. Во јавноста е презентирана минатата година непосредно пред Ф1 трката во Монте Карло. Целосно е изработена од карбонски влакна и е придвижувана од два мотори кои имаат моќност од по 370 коњски сили.Компактна јахта за луксузно уживањеНејзиниот средишен дел може да биде отворен или затворен, а е опремена со неколку телевизори, целосна кујна, простор за седење кој може да се приспособи како спална, целосна бања, а има и „паркинг простор“ за скутер на вода.Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање Компактна јахта за луксузно уживање


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар