Хотел во кој постанувате дел од морскиот свет

Ова пловечко одморалиште е дизајнерски концепт наменет за удобно и авантуристичко еко-патување на море. Дизајнот го направил италијанскиот индустриски дизајнер Микеле Пуцоланти. Објектот има елегантен и модерен дизајн, кој истовремено служи како луксузна јахта и приватен хотелски апартман за 6 души. Хотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светПокрај гламурот којшто го нуди ентериерот, оваа јахта нуди и едно навистина егзотично подводно искуство на морскиот свет, кој можете да го гледате од долниот кружен стаклен дел за набљудување. Внатре во морското возило можете да уживате во убавиот италијански стил и во друштвеното џакузи наменето за 6 души. Инаку дизајнот е изграден за да функционира на соларна енергија и да апсорбира и складира и вештачка и сончева енергија.Хотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот свет


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Tea Reply

    A каде се наоѓа?

Остави коментар