Новиот моќен Џип Вранглер

Најновото од легендарниот модел на Џип се вика Џип Вранглер Трејлдозер. Тој е конструиран за лесно да ги совлада предизвиците на Велигденското сафари во пустината Моаб во Јута, а за таа цел неговиот мотор е извонредно надграден.Новиот моќен Џип ВранглерОвој модел е придвижуван од фантастичен V8 6,4-литарски мотор, кој обезбедува фантастични 470 коњски сили, а тоа го прави совладувањето на тешките терени за овој џип особено лесно.Новиот моќен Џип ВранглерНовиот моќен Џип ВранглерЗа разлика од перформансите, надворешниот изглед не е многу променет. Тој се заснова на веќе проверениот дизајн кој го направи Вранглер еден од најпопуларните теренци во светот.Новиот моќен Џип ВранглерНовиот моќен Џип ВранглерНовиот моќен Џип ВранглерНовиот моќен Џип ВранглерНовиот моќен Џип Вранглер


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар