Неверојатни булки од мастило фотографирани под вода

Алберто Севесо е илустратор и графички дизајнер од Италија. Во неговата последна серија наречена „a due Colori“ тој направил неверојатна низа на фотографии од подводни „булки“ од мастило. Креативноста која се забележува во текстурата, дизајните и органските облици е нешто досега невидено. Доколку ви се допаднат овие фотографии, мора да ги погледнете и останатите негови дела кои дефинитивно се издвојуваат од работата на другите артисти од оваа област…Неверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под водаНеверојатни булки од мастило фотографирани под вода


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Lale Reply

    Unikatno…nepovtorlivo 🙂

Остави коментар