Топ 10 факти кои ќе ве разведрат и изненадат

Направете кратка пауза и прочитајте ги овие необични блиц факти.
Датум: 23 јун 2014
, Автор:

Фантастичен трик: Како да направите нешто да биде невидливо?

Трикот е во прекршувањето на светлината, а сѐ што ви е потребно е еден поголем стаклен сад и епрувета или некое друго стаклено парче. Кога епруветата ќе ја потопите во сад со глицерол вашата перцепција за реалноста ќе се промени.
Датум: 23 јун 2014
, Автор:

Најголемите заблуди во врска со полнењето на батеријата на вашиот смартфон

Кога станува збор за траењето на вашата батерија, постојат многу правила кои одредуваат што можете, а што не треба да правите со вашиот смартфон.
Датум: 23 јун 2014
, Автор:

Прекрасно дизајнирана минималистичка стаклена јахта

Студент по архитектура креирал прекрасен минималистички концепт кој целосно го засенува традиционалниот изглед на јахтите, овозможувајќи едно сосема ново искуство.

Запознајте ја Вирџинија, прасето кое мисли дека е куче

Според нејзиниот сопственик, таа воопшто не сфаќа дека не е куче.

5 правила за депилација кои гарантираат совршена бикини зона

Ако сте ја занемариле во текот на зимскиот период, особено е важно да обрнете повеќе внимание сега, и тоа не само на самата депилацијата, туку и на она што го правите или не го правите помеѓу два третмани.
Датум: 23 јун 2014
, Автор:

Долче и Габана, колекција есен/зима, 2014-15

На кристално чистите ноти од „Оревокршачка“ на Чајковски, со сценографија налик на магична шума, Долче и Габана ја претставија својата сопствена бајка, каде главната улога ја играа моделите - носителите на новата естетика.

3 нешта кои мора да ги разберете за спротивниот пол

Кога станува збор за љубовните врски и за љубовта, мора да се признае дека мажите и жените се комплетна спротивност.

Дали би ги препознале овие животни без нивните крзна?

Погледнете ги овие интересни фотографии од животни без крзна или пердуви и пробајте да ги препознаете.
Датум: 23 јун 2014
, Автор: