Футуристичка луксузна јахта која нуди рајска пловидба

„Jazz“ е 90-метарска луксузна јахта, дизајнирана од страна на лондонската архитектонска компанија Zaha Hadid, во соработка со германската бродоградителска фирма „Blohm+Voss“. Екстравагантната внатрешност е соодветна за секој кој сака да патува по море, во луксузно живеалиште, за да доживее несекојдневно искуство.

Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба

Цврстата надворешност имитира оклоп на инсект или раковидно животно, што претставува знак на архитектонска сила, пријатна е за око и футуристичка според концептот. Внатрешноста на суперјахтата е една бескрајна белина, со минималистички додадени елегантни дрвени површини. Облините и дупките кои ги има надворешноста, се исто така нагласени и во внатрешноста. Серијата јахти „Jazz“, се состои од вкупно пет луксузни и уникатно дизајнирани јахти, а освен оваа, останатите четири се во изградба.

Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба Футуристичка луксузна јахта, која нуди рајска пловидба


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар