Љубовта илустрирана на наједноставен начин

Секој кој бил заљубен барем еднаш во животот знае колку љубовта го променило неговото однесување и начин на размислување. Кога сме заљубени чувствуваме и правиме многу работи на поинаков начин. Притоа, некои од нас успеваат многу добро да ја изразат својата љубов, други се добри на зборови, а трети едноставно мораат да бидат креативни.

Љубовта илустрирана на наједноставен начин

Почитување

HJ Story, како што се нарекува себеси корисникот на DeviantART, започнал да ги црта овие слатки едноставни илустрации за неговата девојка, кои првенствено ги објавувал на неговиот блог на Тамблр. Тој ова го правел чисто од забава и само за неа, но кога неговиот другар почнал да ги споделува неговите креативни љубовни дела на Твитер, тој наеднаш добил многу следачи и се стекнал со голема популарност. Потоа се префрлил на DeviantART и сега оттаму ја илустрира љубовта на наједноставниот можен начин, како што не може да се каже со ниедни зборови.

Кликнете на галеријата и погледнете ги неговите сфаќања за љубовта прикажани како дополнувања на реченицата „Љубовта е…“
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар