шишки | Кафе пауза

Шишките од серијата „The Queen’s Gambit“ стануваат голем тренд, но зошто треба да размислите двапати пред да ги направите?

Неверојатно автентичната Бет Хармон остави трага кај публиката ширум светот, а тоа брилијантно го потврдува растечкиот тренд на убавина во светот на фризурите.

Како би изгледале познатите личности со шишки?

Шишките се навистина комплицирано прашање што се врти во умот на секоја девојка, но желбата за експериментирање честопати се соочува со стравот да не уништите сè.

Како успешно да ги стилизирате шишките за време на променливиот есенски период?

Есенскиот период е често оној во кој сакаме да одлучуваме за разни промени.

Ова ќе биде најпопуларната фризура во 2020 година

Боб фризурата одговара речиси на секој облик на лицето, а оваа варијанта на боб ќе ве подмлади, но истовремено ќе му даде и гламур на вашиот изглед.

Одговорете на овие 10 прашања за да откриете дали сте подготвени да ги скратите шишките

Шишките се голема промена и добро им одговараат на повеќето жени, но пред да ги скратите, одговорете на десетте прашања што се дадени подолу.

5 начини како да ги носите вашите шишки додека чекате да пораснат

Додека чекате да пораснат вашите шишки, пробајте да се справите со нив на некои од овие начини.

5 нешта кои треба да ги знаете пред да одлучите да си направите шишки

Правењето шишки е можеби една од најголемите модни одлуки со кои девојките барем еднаш во својот живот се соочуваат.

Забавен тест: Проверете што кажува патецот на косата за вас

Можете да правите безброј тестови на личноста, а можете и само да застанете пред огледало да го видите вашиот патец на косата и да откриете многу за вашиот карактер.
Датум: 23 јул 2015

6 трендови за есен 2014 кои не смеете да ги пропуштите оваа сезона

Од плетенки до готска шминка, еве што диктираат модните писти оваа есен кога станува збор за надворешната убавина.
Датум: 20 сеп 2014
, Автор:

3 начини да ги носите вашите шишки

Ако имате шишки, не значи дека сте осудени на класичниот изглед. Погледнете ги советите и почнете да експериментирате со вашата коса.
Датум: 06 сеп 2014
, Автор:

Како сами да направите совршени шишки?

Видеото е дело на Роуз Русо која досега има направено огромен број туторијали, кои се погледнати над 50 милиони пати на Јутјуб...

Топ 10 стилови на шишки за оваа сезона

Оваа сезона не избегнувајте ги шишките. Од вообичаените секојдневни активности, па сè до вечерните излегувања и свечените прилики, тие можат совршено да ја надополнуваат вашата фризура во секоја пригода.
12