18 ноември 2020 | Кафе пауза

Како да пресметате кога е најдобро време да легнете да спиете?

Според податоците на Советот за спиење од 2017 година, најпопуларното време за спиење е некаде помеѓу 22 и 23 часот. Сепак, приближно една третина од луѓето остануваат будни до полноќ.

Интересна идеја: Куќички направени од салама и кашкавал

Овие вкусни креации се направени од солена храна, наместо од слатки закуски. Ѕидовите се направени од крекери, покривот од пршута, а деталите од сирење, домати, брокула, пиперки итн.

Како би изгледале познатите личности со шишки?

Шишките се навистина комплицирано прашање што се врти во умот на секоја девојка, но желбата за експериментирање честопати се соочува со стравот да не уништите сè.

Веќе подолго време желе тортите се вистински хит, а овие неколку навистина ќе ве воодушеват

Се смета дека желе тортите потекнуваат од Мексико каде сложените креации со цвеќиња продолжуваат да бидат главен десерт на забавите.

Рецепт за кремасти њоки кои се готови за само 15 минути

Гладни сте, но немате време да готвите? Нема проблем! Имаме нешто вкусно и брзо за вас!

Изгубени во планините и бреговите на Северното Море: Лофотските Острови се убавината на Норвешка

Лофотските острови се едно од најпознатите и најпосетуваните места во Норвешка и вистински рај за љубителите на природата, фотографирањето и планинарењето.

3 хороскопски знаци што ги очекува среќа до крајот на 2020 година

Никој нема да ја памети 2020 година како најсреќна година во својот живот, но ѕвездите подготвуваат изненадување за некои хороскопски знаци.

Дали постојано ги одложувате обврските? Еве како да го решите тоа

Дајте си две минути за да уживате во задачата што треба да ја направите. Дури и ако тоа не продолжите да работите, вие сте барем две минути поблиску до вашата цел.

Hygge божиќна атмосфера: Овие идеи ќе ви помогнат да ја почуствувате празничната магија во домот

Еве еколку совети и многу примери за украсување на вашиот дом на Hygge начин и како да создадете амбиент што ќе ви овозможи да ја почуствувате празничната магија.

5 детали во уредувањето на домот што може да откријат многу работи за вашиот карактер

Многу луѓе се навикнати да ги проценуваат другите според нивниот изглед и да извлекуваат површни заклучоци врз основа на нивните надворешни карактеристики.