Веќе подолго време желе тортите се вистински хит, а овие неколку навистина ќе ве воодушеват

Веќе подолго време желе тортите се вистински хит, а овие неколку навистина ќе ве воодушеват

Се смета дека желе тортите потекнуваат од Мексико каде сложените креации со цвеќиња продолжуваат да бидат главен десерт на забавите. Како и да е, тие веќе подолго време се вистински хит низ светот.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @eggtalll

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de grace ! (@petrichoro)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @eggtalll

Погледнете какви торти прави оваа Американка која навистина има талент.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар