Интересна идеја: Куќички направени од салама и кашкавал

Интересна идеја: Куќички направени од салама и кашкавал

Овие вкусни креации се направени од солена храна, наместо од слатки закуски. Ѕидовите се направени од крекери, покривот од пршута, а деталите од сирење, домати, брокула, пиперки итн.

Луѓето кои се обиделе да направат вакви објекти за јадење и биле задоволни од резултатот, ги фотографирале своите куќи и ги објавиле на социјалните мрежи под хаштагот #charcuteriehouse.

Погледнете ги фотографиите во продолжение, па можеби и вие ќе добиете инспирација да направите ваква куќарка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @syntaxchen

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caterina Andreano (@callingcaterina)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa Elliott (@houseplae)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jisoo Kang (@jisookangg)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FARMcurious (@farmcurious)

Погледнете ги овие необични визуелни дела направени од секојдневни предмети.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар