Уметник создава необични визуелни дела од секојдневни предмети

Уметник создава необични визуелни дела од секојдневни предмети

Обичните работи можат да станат извонредни во рацете на еден уметник. Таков пример се делата на мултимедијалниот уметник Адам Хилман, самопрогласен „аранжер на предмети“. Тој создава визуелно привлечни дела со уредување на предмети во соодветни обрасци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Hillman (@witenry) on

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар