20 септември 2014 | Кафе пауза

Докторите откриваат какви сè работи морале да им објаснуваат на своите пациенти

Изгледа има многу луѓе на светов кои не знаат некои основни работи за човечкото тело. Верувале или не, овие мини приказни се вистински искуства на докторите кои ги споделиле на Редит.
Датум: 20 сеп 2014
, Автор:

Генијална техника за ефикасно ослободување од црните мисли за само неколку секунди

Кога и да ве обземат црни мисли, негативност, обесхрабреност и анксиозност, истерајте ги за неколку секунди со помош на оваа едноставна и ефикасна техника на рускиот психолог В. Лермонтов.
Датум: 20 сеп 2014
, Автор:

Кога сите хороскопски знаци ќе тргнат заедно на пат…

Да замислиме дека сите 12 знаци се во автобус и тргнуваат заедно на летен одмор. Еве како би изгледало тоа...
Датум: 20 сеп 2014
, Автор:

5 начини на кои можете да направите секој да се почувствува посебно

Без разлика дали станува збор за блиски личности, колеги или пак, целосни странци, стари или млади, машки или женски, желбата да се чувствува ценето е универзална за секоја личност.

6 трендови за есен 2014 кои не смеете да ги пропуштите оваа сезона

Од плетенки до готска шминка, еве што диктираат модните писти оваа есен кога станува збор за надворешната убавина.
Датум: 20 сеп 2014
, Автор: