04 март 2016 | Кафе пауза

BLOOM 2016: Нова колекција венчаници инспирарни од цвеќињата од Антонија Ристовска

Дизајнерката која твори повеќе од 20 години на македонската модна сцена, од оваа сезона го формира подбрендот Антонија Ристовска BRIDE кој ќе биде посветен само на идните невести.
Датум: 04 мар 2016
, Автор:

12 едноставни нешта кои секоја дама ги бара од својот партнер

Поддршка во секој момент. Без разлика за што станува збор.

Инспирирани од „Алиса во земјата на чудата“: Чевли кои веднаш ќе ги посакате

Благодарение на храбрите и колоритни дизајни, овие чевли изгледаат совршено за Дизни.

Ирско кафе какво што не сте пробале досега

И никогаш повеќе нема да го заборавите...

Филм: Зоотропола (Zootopia)

Зајче полицаец ќе мора да работи со лисица измамник со цел да откријат голем заговор

Како видовите дрога кои предизвикуваат најголема зависност влијаат на вашиот мозок?

Кои се дрогите кои предизвикуваат најголема зависност? Прашањето изгледа едноставно, но одговорот зависи од тоа кого прашувате.
Датум: 04 мар 2016

Импресивни плетенки за само 20 минути: Oваа мајка ја совладала уметноста на косата

Погледнете ги овие неверојатни плетенки кои ќе посакате и вие да умеете да ги направите.

13 работи кои секоја паметна жена треба да ги направи пред да наполни 30 години

Животот не е наменет за да седите и да чекате да помине, туку треба да биде едно лудо и незаборавно искуство.

Јадете ги овие прехранбени продукти за да имате мирен сон

Откријте кои намирници може да ги јадете пред спиење без да имате грижа на совест, кои ќе ви помогнат побрзо да заспиете, а кои ќе ја истераат несоницата.
Датум: 04 мар 2016

17 знаци дека сте старци сокриени во телото на млади луѓе

Вашето друштво договара луда забава во домашна атмосфера, а вие гласно размислувате кои филмови би сакале да ги гледате легнати на каучот.
Датум: 04 мар 2016

Необични описи на љубовта кои ќе ви го стоплат срцето

Љубовта е како сладолед. Има толку многу видови кои можете да ги изберете, но нема ништо позадоволително од вашиот омилен вкус.

Најдобрите комплименти коишто можете да ги добиете според вашиот хороскопски знак

Нajсоодветните и најубавите комплименти за секој хороскопски знак.
12