13 декември 2013 | Кафе пауза

Бијонсе ги изненади фановите со нов албум и 17 видео записи

Бијонсе навистина знае како да направи бум на музичката сцена, па и да ги изненади фановите со своја верзија на новогодишен подарок. Денес, без никаква претходна најава, таа објави цел албум од 14 песни и 17 кратки видео записи. Погледнете ги.

Машки панталони кои се отпорни на флеки

За многу кусо време овие панталони ќе се појават на пазарот.

Што сакаат мажите да добијат за подарок?

Карти за спортски натпревар, убаво парче облека, парфем, балсам за после бричење, се само дел од работите кои би можеле да го израдуваат вашиот партнер. Битно е подарокот да е практичен за него...

Домашни „Рафаело“ бомбици

Идентични и верни на оригиналот...

Вежбите со кои Адријана Лима се врати во форма по бременоста

Адријана Лима ја воодушеви јавноста кога по само 8 недели од нејзиното пораѓање се појави повторно на пистата.

7 разлики помеѓу машките и женските пријателства

Мажите меѓусебно се однесуваат многу опуштено, умеат да се забавуваат со некои едноставни шеги и односот им е помалку драматичен. Од друга страна, кај другарките може да се забележи поголема емоционална поврзаност.

Мајсторски направени илузии кои ќе си поиграат со вашиот ум

Благодарение на фолијата која се поставува и мрда над сликите, предметите кои се појавуваат делуваат како да се движат.

Неверојатни велосипедски трикови кои ќе ве импресионираат

Запознајте го Мартин Ештон, човекот кој ќе ве помести од столчето со своите неверојатни способности, додека седи зад велосипедскиот волан.

Како сами да направите совршени шишки?

Видеото е дело на Роуз Русо која досега има направено огромен број туторијали, кои се погледнати над 50 милиони пати на Јутјуб...

Топла шолја кафе во ладните зимски денови

Ладните зимски денови се идеални за читање добра книга, собирање со друштво, интересни разговори и топла шолја кафе.

Направете 3 симпатични новогодишни елкички

Во вашето слободно време можете да за позанимавате изработувајќи едноставни и оригинални елкички, кои во целост ќе ја надополнат празничната декорација во вашиот дом.

Најпознатите цитати на нобеловецот Албер Ками

Албер Ками е роден на 7 ноември 1913-та година, а починал на 4 јануари 1960. Тој е француски автор, филозоф и добитник на Нобеловата награда за литература во 1957.
12