Како сами да направите совршени шишки?

Како сами да направите совршени шишки?

Доколку ви се допаѓа должината на вашата коса, но сакате малку да ги скратите вашите шишки, овој видео туторијал ќе ви покаже кој е најдобриот начин да го сторите тоа.

Како сами да направите совршени шишки?

Видеото е дело на Роуз Русо која досега има направено огромен број туторијали, кои се погледнати над 50 милиони пати на Јутјуб, а на нејзиниот канал се имаат претплатено нешто помалку од 500.000 корисници.

Таа во видеото ја објаснува постапката чекор по чекор и дава одлични совети како да не ја упропастите вашата коса, бидејќи еден лош потег и повеќе нема враќање назад.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар