Мајсторски направени илузии кои ќе си поиграат со вашиот ум

Овие илузии се мајсторски направени. Благодарение на фолијата која се поставува и мрда над сликите, предметите кои се појавуваат делуваат како да се движат.

(1) majstorski napraveni iluzii koi kje si poigraat so vashiot um - www.kafepauza.mk

Овие илузии се дело на Brusspup, кој и претходно ја има воодушевувано публиката со своите дела. Неговиот Јутјуб-канал има 1,5 милиони претплатници, а неговите видеа се погледнати над 250 милиони пати.

Благодарение на фолијата на која има паралелно поставени црни и транспарентни линии, сликата која е фиксна делува како анимирана. Црните линии на фолијата, визуелно перфектно ја пресекуваат фиксната слика и така се создава „движењето“.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар