хумор | Кафе пауза - Part 4

5 парчиња облека кои точно ја прикажуваат вашата посветеност на кафето

Да, вие сè уште не сте ја испиле својата петта шолја кафе. Кога само би можеле да им го објасните тоа без да ја отворите устата...
Датум: 15 мај 2015
, Автор:

Вистината за мачките: Што всушност тие мислат?

Мачките размислуваат со своја глава и ретко го слушаат својот сопственик. А, оваа мачка најдобро ни го доловува целиот нејзин вид на еден трагикомичен начин.

Хумор: Најглупавиот хороскоп на светот

Ако некогаш сте сакале да ѝ се ситите на астрологијата, имате прилика токму преку овој хороскоп.

Филм: Мордекаи (Mortdecai)

Кога станува збор за украдена уметност, Мордекаи е единствениот кој може да ѝ влезе во трага!

Старци со сомнителен вкус за облекување

Можеби носат што ќе најдат, можеби прибираат од внуците или пак навистина се дрски како што изгледаат на сликите.

Книга: „Облечен човек“ – Игор Џамбазов

„Овие приказни се обични приказни. Вистински, човечки и возможни. Иако во животов сè е одамна невозможно.“
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

Татковци кои даваат тотално „откачени“, но креативни примери за родителство

Оваа галерија ќе ви покаже дека за да бидете татко не мора да се откажете од хуморот, забавата и омиленото хоби. Напротив, овие нешта со децата во комбинација стануваат уште поинтересни.
Датум: 05 дек 2014
, Автор:

Најоткаченото писмо за развод кое некогаш сте го прочитале

Ова писмо е огорчено обраќање на еден маж кој отворено ѝ кажува на неговата жена дека бескрајно ја сака и би сакал да му се врати, патем спомнувајќи некои безобразно искрени работи...
Датум: 04 ное 2014
, Автор:

19 животни лекции на кои нѐ научи Снупи

Популарноста на Снупи произлегува од неговиот едноставен и мудар хумор кој ни дава значајни поуки за животот.
Датум: 23 окт 2014
, Автор:

12 работи кои само саркастичните луѓе ги разбираат

Во оваа листа каде ќе се пронајдат сите оние кои го обожаваат сарказмот и го користат како средство за справување со лудостите на општеството.
Датум: 02 окт 2014
, Автор:

Кога хороскопските знаци се поканети на службена забава…

Успешна фирма го прославува својот јубилеј. На овој важен настан се поканети сите хороскопски знаци. Што тие размислуваат кога ќе ја добијат поканата, дознајте во забавното сценарио...
Датум: 27 сеп 2014
, Автор:

Кога сите хороскопски знаци ќе тргнат заедно на пат…

Да замислиме дека сите 12 знаци се во автобус и тргнуваат заедно на летен одмор. Еве како би изгледало тоа...
Датум: 20 сеп 2014
, Автор: