30 март 2015 | Кафе пауза

Неодоливи фотографии кои покажуваат дека на вашите деца им е потребна мачка

Кучињата многу често се сметаат за најдобрите домашни миленичиња, но не ги осудувајте мачките предвреме. Кога не планираат светска доминација, тие знаат да бидат навистина прекрасни придружници за децата.

Најчести грешки при обликување на ноктите

Турпијата за нокти ги спасува ноктите во многу ситуации, но исто така со неправилно користење може да го уништи убавиот изглед на ноктите и нивниот квалитет.

Зошто е опасен позеленетиот дел од компирот?

Тој дел од него е опасен по здравјето и не е пожелно да го јадете.

6 модни трендови кои ќе ве натераат да ѝ се радувате на пролетта

Пролетта пристигна, а пролетните трендови веќе се тука. Модните гиганти како Валентино и Диор веќе ги презентираа парчињата што мораме да ги имаме оваа сезона.

15 неверојатни факти за Дубаи

Овој град постојано расте и се поврзува со нафта, богатство, луксуз и шопинг, но покрај тоа има и некои други интересни работи за него кои вреди да се знаат.

Девојките не паѓаат на овие финти, но мора да им симнеме капа на момците за креативноста

Момци, доколку ви е потребна мала помош при запознавање девојки, тогаш овие реченици со сигурност не можат да ви помогнат.

Неколку причини зошто сланината е храна од соништата

Постои ли нешто попривлечно и повкусно од сланина?

Вистината за мачките: Што всушност тие мислат?

Мачките размислуваат со своја глава и ретко го слушаат својот сопственик. А, оваа мачка најдобро ни го доловува целиот нејзин вид на еден трагикомичен начин.

15-минутен трик кој ќе ви помогне да го победите копнеењето по благо

Едно неодамнешно истражување покажало дека овој трик може да им помогне на 97% од жените и на 68% од мажите кои се во ваква ситуација.

15 причини зошто секоја домаќинка треба постојано да има во близина чепкалки за заби

Погледнете ги следниве трикови со чепкалки за заби кои ќе ви го олеснат секојдневието...
12