Вистината за мачките: Што всушност тие мислат?

Сопствениците на мачки честопати се прашуваат што сакаат да кажат овие неодоливи крзнени пријателчиња. Немојте да ве залажува нивниот сладок изглед бидејќи тие се злобни и суетни суштества. И ќе ве повредат кога најмалку очекувате. Оваа мачка е токму таква и не се срами да го каже тоа.

1. Чудакот

1-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Пеколно многу боли, но сѐ додека тебе ти е убаво…”
„Чудак.”

2. Следен пат кога ќе заминеш те молам не се враќај

2-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Мацо! Многу ли ти недостигав?“
„Извини, се знаеме?“

3. Набави си куче

3-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Си ја сакаш својата мамичка, нели?“
„На куче ти личам јас?“

4. Добронамерен совет

4-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Океј мацо, ќе ти дозволам да излезеш.“
„Зошто ТИ не излезеш, за промена?“

5. Си правам што сакам

5-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Престани мачко! Ќе направиш некоја глупост.“
„Не ми наредувај, кучко.“

6. Јас не сум слатко

6-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Леле колку си слатко!“
„Само уште еднаш наречи ме слатко.“

7. Нов изглед на стариот кауч

7-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Не мацо, не пак! Ајде, дојди да си играме на друго место.“

8. Си правам магии

8-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Што правиш со кибритот мацо?“
„Отсега сакам да бидам змеј.“

9. Аха, и јас

9-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Ох мацо премногу те сакам! Не ми е гајле за ништо друго сѐ додека те имам тебе!“
„Набави си живот добога.“

10. Благодарам човеку

10-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Греотичка, умре за јадење!“
„Фала човеку, сега помалку те презирам.“

11. Мех, и онака веќе ја пробав

11-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Не мацо, тоа е наша храна!“
„Не ми е гајле, и онака ја пробав откако си го излижав задникот.“

12. Може да влезам?

12-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Добро, добро. Ќе ти отворам.“
„Уствари, батали. Тапа е тука.“

13. Имам среќа, навистина?

13-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Блазе тебе што си мачка!“
„Очигледно не знаеш како се чувствувам кога треба јавно да вршам нужда“

14. Утрински здив

14-vistinata-za-mackite-sto-vsusnost-tie-mislat-kafepauza.mk

„Добро утро мацо, како спиеше?“
„Ух, што јадеше за појадок? Гомна?“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар