хумор | Кафе пауза - Part 3

13 најлоши сценарија кои ќе ви бидат познати доколку работите во канцеларија

Си ја сакате работата, но секојдневно ви се случуваат некои работи кои едноставно ве вадат од кожа.

Смелост, сочувство, хумор: Кој е вашиот бренд?

Каква е сликата која ја даваме за себе?

4 нешта кои се поважни од туѓото мислење за вашиот изглед

Колку и да звучи клише, она што е скриено во вашата суштина е многу поважно од она што се наоѓа на површината.

За добар почеток на денот: Кратки шеги кои без сомнение ќе ве насмеат

Убаво е ако може секој ден да го започнеме со шега која ќе извлече насмевка на нашето лице.
Датум: 25 мар 2016

5 „чудни“ факти за смеењето кои не сте ги знаеле

Многу работи се напишале за смеењето, но дали ги знаете овие интересни факти?

Како луѓето од вашата професионална средина да ве запаметат за 30 секунди?

Ова се петте клучни совети кои ќе ви дадат идеја како некому да останете во долго сеќавање.

Драма или хумор: Што кажува вашиот омилен тип серии за вашиот карактер?

Експертите кажуваат дека вашиот избор на тв серија многу кажува за вашиот карактер. Проверете дали има вистина во тоа.

Најсмешните цитати од Стив Мартин кои сигурно ќе го разубават вашиот ден

Знаејќи како да го насмее секој човек кој го слуша и гледа во живо или пред малите екрани, некои од неговите најсмешни цитати сигурно ќе ви го разубават денот.

Маж ѝ се развикува на својата жена, а потоа ѝ го вели ова…

Жените се престроги со мажите, а на овој му се смачило од тоа..

8 причини зошто треба да ја изберете девојката која знае како да ве насмее

Не постои ништо посекси од забавна девојка бидејќи таа ги има сите карактеристики кои мажите ги бараат од понежната половината.