31 август 2015 | Кафе пауза

Маж ѝ се развикува на својата жена, а потоа ѝ го вели ова…

Жените се престроги со мажите, а на овој му се смачило од тоа..

Овие нешта неизбежно се случуваат доколку имате необично име

Што е со оние луѓе кои имаат необично и несекојдневно име?

10 кинески мудрости кои ќе ви ја вратат вистинската перспектива кон животот

Во овие кратки и јасни мисли можете да го пронајдете одговорот на секое прашање, како и смислата на самиот живот.

Погледнете кои се 4-те најочекувани есенски трендови за оваа сезона

Без разлика на високите температури, есента доаѓа и треба да се спремаме за претстојната сезона...

Чекорете со самодоверба: 5 совети кои ќе ви помогнат да привлечете внимание

Физичката убавина привлекува, но потребно е многу повеќе од тоа.

Здравиот живот започнува од домот!

Едно неодамнешно истражување покажа дека на Европејците здравиот дом им е поважен за здравјето отколку избегнувањето на цигарите или редовната физичка активност.

7 нешта кои треба да ѝ ги кажувате наместо „Те сакам“

Кажувајте ѝ ги овие нешта и таа засекогаш ќе биде покрај вас.

Не двоумете се, туку веднаш заминете на патување заедно со вашиот партнер!

Секое патување има свои предности, забавни моменти и незаборавни доживувања. Погледнете ги сите убавини на патувањето со вашиот партнер.

Лудата мода на црвениот тепих за овогодишните видео музички награди

Како и секогаш, познатите музички ѕвезди нè изненадуваат со нивниот луд избор на облека на црвениот тепих.
12