10 јануари 2016 | Кафе пауза

Завртете нов лист: Бјути промени во новата година кои мора да ги направите уште денес!

Новата година е време за промени, особено за оние во врска со својот изглед, нега и убавина.

5 едноставни трикови за уреден орман

Сонувате за орман кој наликува на луксузен бутик? Еве како да го остварите овој сон!

Најдобар модел на обувки за секоја должина на здолниште или фустан

Погледнете го нашиот мал моден водич и дознајте кој тип обувки одговараат со различните должини на здолништа и фустани.

Направи сама: Топла, тренди и шик плетена лента за коса од стар џемпер

Направете го сами овој симпатичен моден додаток за коса со голема панделка, која го прави оригинален и уникатен.

Кој хороскопски знак е најсклон кон неверство?

Понекогаш склоноста кон неверството и ноќните авантури се припишуваат на астрологијата и ѕвездите, а астролозите велат дека токму овој хороскопски знак е најсклон кон ова однесување.

Не се користи само за облека: 5 алтернативни начини на кои можете да го употребите омекнувачот

5 алтернативни начини на кои можете да го употребите, а за кои сигурно досега не сте знаеле.

5 „чудни“ факти за смеењето кои не сте ги знаеле

Многу работи се напишале за смеењето, но дали ги знаете овие интересни факти?