21 декември 2015 | Кафе пауза

Драги родители, и вие некогаш треба да се извините

Факт е дека никој не е безгрешен, па така ни родителите не се исклучок од тоа непишано правило...

Како едноставната организација може да ви заштеди многу пари?

Сигурно би кажале дека организацијата е досадна или дека попрво би читале факти за пиво. Но, еве што е проблемот: неорганизираноста ве чини многу пари.
Датум: 21 дек 2015

Апликации кои ќе ви го олеснат семејниот живот

Во семејството никогаш не е лесно да внимавате на сѐ, но доколку во вашиот џеб имате смартфон тогаш имате и ваш личен асистент.
Датум: 21 дек 2015

Со овие трикови веднаш ќе го прочистите вашиот затнат нос

Сезоната на настинки и грипови е најдоброто време да ги научите овие лесни трикови кои ќе го прочистат здодевниот затнат нос.
Датум: 21 дек 2015

Гледањето хорор филмови буквално ја смрзнува крвта

Сигурно сте ја слушнале изреката дека нешто е толку страшно што „ја смрзнува крвта во вените“.
Датум: 21 дек 2015

13 смешни победници на наградите Comedy Wildlife Photography

Најдобрите 13 фотографии од смешни животни за 2015 година!

Кој херој од литературните дела сте според хороскопскиот знак?

Започнувајќи од класиците, па сè до модерната литература, откријте кој лик од најпознатите книги најмногу одговара на вашиот карактер.

4 начини на кои можете да започнете со живот без каење

Неколку начини на кои можете да започнете да живеете без каење и целосно да се заљубите во вашиот живот.

Бидете во тренд: Накит кој ќе ја одбележи оваа зима

И оваа зима одреден накит мора задолжително да го имате, а што е апсолутен хит, дознајте во текстот.
12