13 смешни победници на наградите Comedy Wildlife Photography

Благодарение на Пол Џонсон Хикс, светот денес може да сведочи на најсмешните фотографии со животни направени низ целиот свет. Наградите Comedy Wildlife Photography, основани од Хикс, се совршениот натпревар за сите оние чија огромна пасија е фотографирањето мали и големи, смешни животни кои едноставно пленат со својот сладок поглед и весела несмасност. А наградата за најдобра фотографија е 7-дневно сафари низ Јужна Танзанија во Источна Африка, како и Nikon D750 DSLR фотоапарат.

(14)-13-smeshni-pobednici-na-Comedy-Wildlife-Photography-nagradite-kafepauza

Погледнете ги најдобрите 13!

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар