Домашен рецепт за љубов: Состојките ќе ве воодушеват

Привлечете љубов во вашиот живот

Домашен рецепт за љубов: Состојките ќе ве воодушеват

Потребни состојки:
  • 1 чаша вера
  • 4 чаши љубов
  • 3 чаши трпение
  • 4 чаши разбирање
  • 5 литри нежност
  • 1 литар хумор
Начин на подготовка:

Во еден поголем сад ставете ги љубовта и трпението и додека без престан ги мешате постепено додавајте вера сè додека смесата не се изедначи. Во друг сад изматете ја добрината со разбирањето и нежноста. Двете смеси спојте ги во една тава, премачкајте ги со хумор и оставете ги да се печат на сончевите зраци. Послужувајте секојдневно, со насмевка на вашето лице.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар