06 септември 2015 | Кафе пауза

Драма или хумор: Што кажува вашиот омилен тип серии за вашиот карактер?

Експертите кажуваат дека вашиот избор на тв серија многу кажува за вашиот карактер. Проверете дали има вистина во тоа.

Што после свадбата: Кои се добрите, а кои лошите нешта во првата година од бракот?

Првата година од бракот е исполнета со многу изненадувања и кога ќе помине, тогаш ќе разберете што луѓето околу вас сакале да ви кажат.

Тие се силни, но нежни: Еве што треба да запомнете за припадничките на знакот Лав

Тие се силни лидери со нежна страна и можеби ви изгледаат како опасни лавици однадвор, но внатре тие се ранливи...

Кокологиски тест: Што кажува изборот на чаршаф за вашиот дом?

Трпезариската маса претставува сцена за голем број животни драми, а изборот на чаршаф ќе ви каже што ви е најважно во семејниот живот.

Внимавајте: Зошто никако не смеете да користите миризлива хартија во боја?

Миризливата и обоена хартија е многу опасна по човечкото здравје, но и за околината...

Модни грешки кои познатите трендсетерки никогаш не ги прават

Не се вели залудно „од грешките се учи“, а доколку станува збор за модни грешки, тогаш оваа поговорка важи дупло.

11 работи на кои тој помислува кога ќе каже „ништо“

Го прашувате „Што ти стана?“, а тој ви одговара „Ништо“. Е па драги дами, конечно дојде денот кога ќе ви откриеме што всушност се крие зад овој негов одговор.