Уште само денес и утре попусти во Скопје сити мол

Уште само денес и утре попусти во Скопје сити мол

По големата еуфорија и возбудливиот амбиент во Скопје сити мол овој викенд и прославата по повод четвртиот роденден на молот, роденденската возбуда не стивнува.

Богатата програма, музика, бесплатни коктели и колачи, огромните попусти и подароци и присуството на многу познати личности го преполни Скопје сити мол со над 40.000 посетители, само во првиот, од четирите роденденски денови полни со изненадувања за потрошувачите.

Настапите на култните „Нокаут“ и на хрватската поп-изведувачка Данијела Мартиновиќ, како и фото-корнерот за избор на лице за зимското издание на насловната страница на City Mall магазинот, како и финалето од квалификацискиот турнир во боулинг за избор на претставник на Македонија на 52 QubicaAMF Bowling World Cup, креираа дополнително задоволство и еуфорија што потрошувачите го искористија за шопинг до полноќ.

Скопје сити мол и денес и утре ги очекува сите посетители на несекојдневни креативни работилници за деца за цртање на керамика и изработка на уникатни предмети и украси во игротеката Имагинариум, како и огромни роденденски попусти до -70% на одредени производи во одредени продавници.

Скопје сити мол за прв пат ги отвори своите врати за потрошувачите на 4 октомври 2012 година и за кратко време успеа да стане актуелно собиралиште за забава и за шопинг, урбано обележје и најмаркантен градски симбол, едно од најмоќните модни жаришта во регионот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар