30 јули 2015 | Кафе пауза

ТВ серија: Врисок (Scream)

ТВ адаптација на познатата франшиза филмови „Врисок“

23 цитати од Деми Ловато кои ќе ви помогнат да ги пребродите вашите најтешки денови

Деми водеше голема војна со нејзината депресија, нарушувањето во исхраната и повредите кои си ги нанесуваше самата. Но, сепак во сето тоа има неколку добри страни...

8 причини зошто треба да ја изберете девојката која знае како да ве насмее

Не постои ништо посекси од забавна девојка бидејќи таа ги има сите карактеристики кои мажите ги бараат од понежната половината.

Поминувате долго време пред компјутер? Време е да започнете да ги практикувате овие вежби за грб

За да ги избегнете болките во грбот, ви препорачуваме неколку вежби. Може да ги правите секаде, а резултатите ќе бидат подеднакво ефикасни.

Од филтри до хаштагови: 5-те основни непишани правила за Инстаграм

Основни правила кои треба да ги знаете со цел да бидете поуспешни...

Домашен лосион од крaставицa: Идеален рецепт за нега на масната и проблематична кожа

Домашниот лосион од краставица е спас за масната кожа на лицето, бидејќи ефикасно се бори со покаченото ниво на себум и внимателно ја суши.

10 факти кои ќе ги разберат само родените во знакот Близнаци

Не е лесно да се разберете или пак да се спријателите со Близнаците, а тоа го знаат сите кои во своето опкружување имаат некој со тој хороскопски знак.

5 конверзациски трикови кои треба да ги употребите на првиот состанок за да имате шанса за втор

Еве на кои теми треба, а на кои не треба да зборувате за време на првиот состанок...

Ефективна модна формула за склопување совршени модни комбинации

Пронајдовме формула која е во склоп со модните трендови, не одзема многу време и одговара на сите прилики. Што повеќе би сакале!?

Совети од спиритуален медиум: Починатите сакаат да ги знаете овие 4 нешта!

Според Џејмс Ван Праг, еден од најпознатите светски спиритуални медиуми, смртта е само илузија и душата никогаш не умира.

7 причини зошто постарите мажи се подобар избор за љубовна врска

Откријте ги квалитетите на постарите мажи поради кои стануваат посакуван „материјал“ за врска.
12