14 март 2016 | Кафе пауза

Мудрите зборови на Чехов: 10 мисли од најголемиот руски литерат

„Стотини милји празна, еднолична, изгорена степа не може да предизвика толку длабока депресија како еден досаден човек кој седи, зборува и не се знае кога ќе си замине.“

Еве зошто тетовирањето е добро за вас

Има ли подобар начин да ја разиграте физичката монотонија од тетовирањето?

19 места на кои сигурно не би ја побарале вашата мачка

Мачките поседуваат таква неверојатна способност да се појавуваат насекаде и да ги нема никаде во исто време.
Датум: 14 мар 2016

5-те најинспиративни цитати на суперхероите

Мудрите зборови на суперхероите постојат за да нѐ потсетат дека и покрај сите предизвици, животот сепак вреди да се живее.

8 прекрасни градови кои почнуваат да функционираат без автомобили

Секоја земја има градови во кои сообраќајните метеж е апсолутно неверојатен. Оттука многу градови почнале да создаваат пешачки зони каде што е забранет автомобилскиот сообраќај.
Датум: 14 мар 2016

Зошто сме зависни од слатките и убави работи?

Сте се запрашале ли некогаш зошто ги обожаваме слатките работи како животинките, бебињата па дури и естетски убавите предмети?

12-те навики на најпродуктивните луѓе

Ги знаете они супер продуктивни луѓе кои секогаш успеваат да направат повеќе од останатите?
Датум: 14 мар 2016

Неверојатните моќи на лимоновото масло

Решение за скоро сите наши проблеми...

5 нешта кои мажите ги прават кога ќе ја сретнат жената на својот живот

Пред сè, тој ја љуби својата најмила со сето срце и не ѝ дозволува да се посомнева во нивната љубов.

Положба на прстите која може да ве смири и веднаш да ве врати во рамнотежа

Оваа мудра се користи во оние моменти кога ви се потребни мир и тишина.
12