16 декември 2015 | Кафе пауза

Неодоливи новогодишни декорации со шишарки

Декорирајте го вашиот дом во новогодишен дух со помош на овие прекрасни идеи.

Време е за промени: 10 лесни начини за да внесете новини во вашиот стил

За да бидат секогаш атрактивни, трендсетерките се служат со најразлични трикови. Ви пренесуваме 10 од нив.

6 целосно неконвенционални начини за борба против анксиозноста

За среќа, постојат многу начини за третирање на анксиозноста, а тука ќе најдете 6 малку понеконвенционални, кои подеднакво добро ќе ви помогнат како и оние вообичаените.

Не фрлајте ги силиконските кесички! Еве за што сѐ можат да послужат!

Неколку начини на кои можете да ги користите кесичките со силиконски гел кои обично ги добиваме при купувањето разни производи...

Пудрата во прав ги истакнува брчките: Погледнете како да ја избегнете оваа грешка

Со текот на годините, начинот на шминкање треба да се менува.

9 грешки кои прават вашата коса да изгледа ретка

Иако генетиката е онаа која одлучува колкав ќе биде волуменот на косата, има и одредени грешки во стилизирањето кои можат да направат таа да изгледа поретка.

Зошто ни е потребен шеќерот?

Шеќерот има голема улога во организмот, но често слушаме дека е штетен по здравјето. Дали е тоа навистина така, или пак тоа се должи на нашето претерано внесување шеќер во организмот?

10-те модни трендови кои ќе ги преплавуваат социјалните мрежи во 2016

Иако стиловите кои нѐ инспирираа оваа година се сѐ уште тука, доаѓа и нова плејада модни трендови кои очекуваме да доминираат во новата 2016.

7 лесни начини да станете најдобриот сопруг на светот

Бидејќи најдобрата сопруга го заслужува тоа.
Датум: 16 дек 2015

5 идеи како да ја носите дебелата и зимска јакна без да изгледате како снежна топка

Дебелите зимски јакни со пердуви и крзна се добар и топол избор за студените денови, но поради својот волумен можат да ја трансформираат вашата фигура во снежна топка. Еве како да ги носите.

Најстрашните латиноамерикански урбани легенди

Оние кои вистински сакаат да се исплашат, сигурно ќе ги сакаат овие латиноамерикански хорор приказни.
Датум: 16 дек 2015

24 совети: Израмнете го стомакот во рок од 24 часа

Следете ги овие 24 совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од подуеноста и да го израмните стомакот за 24 часа.
12