03 септември 2015 | Кафе пауза

Лудите луѓе се најдобри: 11 причини зошто мора да бидете луди за да успеете во животот

Тие им веруваат на своите инстинкти - ова е само едно од нештата што ги прави лудите луѓе толку успешни.

Пијте повеќе вода: 5 начини да се натерате да ја практикувате оваа здрава навика

Водата на човекот му е повеќе од потребна, а дехидратацијата е една од најчестите појави кај возрасните луѓе.

Љубоморни сте што тој гледа во друга жена? Не треба да бидете, а еве и зошто…

Голем број од жените полудуваат кога нивните партнери меркаат други жени, но мажите откриваат дека таа љубомора нема никаква основа...

3 мали инвестиции за голема љубов и долготрајна врска

Иако секоја љубовна врска бара огромна посветеност и труд, сепак постојат и неколку мали и едноставни трикови кои можат да ја зацврстат вашата поврзаност без многу мака.

ТВ серија: Водолија (Aquarius)

Полициска драма од 60-тите која го следи животот на озлогласениот Чарлс Менсон пред убиствата

Овие 10 морничави факти можат да бидат причината за вашите кошмари вечерва

За време на Викторијанската ера се граделе кафези околу гробиштата?

7 чекори до долг и незаборавен бакнеж, исполнет со многу емоции и страст

Заборавете на оние кратки бакнежи на образот и бакнете го/ја како да нема утре!

Кои познати личности ги гледате на овие фотографии?

Станува збор за неверојатно интересниот проект на уметникот кој се „крие“ под името That Nordic Guy.

8 нешта за мастурбацијата кои никој нема да ви ги каже, а сепак треба да ги знаете

Постојат разни митови поврзани со мастурбацијата, па еве некои нешта кои никој не ви ги кажува.

12 маки со кои се соочуваат девојките кои имаат права коса

Правата коса е благослов, но и проклетство...

Најсмешните цитати од Стив Мартин кои сигурно ќе го разубават вашиот ден

Знаејќи како да го насмее секој човек кој го слуша и гледа во живо или пред малите екрани, некои од неговите најсмешни цитати сигурно ќе ви го разубават денот.

Карирани кошули и фармерки до глужд: Најголемите трендови за оваа сезона!

Оваа сезона доминираат трендовите кои нѐ враќаат назад во минатото. Поточно во 90-тите и 70-тите.
12