8 нешта за мастурбација кои никој нема да ви ги каже, а сепак треба да ги знаете

8 нешта за мастурбацијата кои никој нема да ви ги каже, а сепак треба да ги знаете

Мастурбацијата е одличен начин да го запознаете вашето тело и да откриете што е тоа што ви се допаѓа. Постојат разни митови поврзани со мастурбирањето, па еве некои нешта кои никој не ви ги кажува.

0-8-neshta-za-masturbacijata-koi-nikoj-nema-da-vi-gi-kazhe-a-sepak-treba-da-gi-znaete-kafepauza.mk

1. Не е возможно толку многу да уживате во мастурбирањето за никогаш да не уживате во сексот – Секогаш е подобро кога ве допира некој друг отколку самите вие. Едноставно така е.

2. Мастурбацијата е нормална – Не ја практикуваат само морничавите перверзници во тесни улички – Сите мастурбираат. Вашата библиотекарка, вашата докторка и сите ваши пријателки. Апсолутно е нормално.

3. Ако не можете да свршите преку мастурбација, не мора да значи дека исто ќе биде и во сексот – Плус, како би сфатиле како се мастурбира кога голем број од луѓето мислат дека следнава точка е вистинита…

4. Не, не треба да ги користите прстите како замена за пенис – Голем дел од жените не ни свршуваат само од пенетрација…

5. Секако дека спаѓа во мастурбирање ако само си играте со вулвата со часови додека гледате телевизија – Aко се допирате и тоа ви се допаѓа, иако не сте не доживеале 8 експлозивни оргазми, сепак станува збор за мастурбација.

6. Не значи дека го изневерувате момчето ако мастурбирате – Kако што заклучивме, сите мастурбираат. Иако ја сакате личноста со која што сте, ако додека мастурбирате сакате да го замислите Бред Пит, тоа е во ред.

7. Употребата на секс играчки не значи дека лошо мастурбирате со раце – Само затоа што не можете да свршите без да употребите секс играчки не значи дека сте најлошиот мастурбатор на светов. Плус, со секс играчките секогаш ќе свршите. Особено ако сте многу уморни навечер и некако не сте расположени за акробации, а сепак сакате брзо да свршите за да може да спиете. Откако го кажавме ова…

8. Секако дека може да мастурбирате и без секс играчки – Пробајте со раце – најлесната, најбезбедната и најевтината секс играчка на светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар