Кои познати личности ги гледате на овие фотографии?

Кои познати личности ги гледате на овие фотографии?

Креативноста на познатите уметници не престанува да нè одушевува. Па така, еден познат уметник неодамна се досетил да користи фотографии од познатите и да ги комбинира за да создаде феноменални илузионистички дела, кои ќе ве натераат да се запрашате за која ѕвезда станува збор. Се работи за неверојатно интересниот проект на уметникот кој се „крие“ под името That Nordic Guy.

„Користам Фотошоп за завршните детали и обработката, но самото спојување се прави во програма што се вика SqirlzMorph. Бесплатна е и многу лесна за користење. Мене ми требаат од 2 часа до 2 дена работа. Зависи од големината на сликата, од нивото на детали кои се стремам да ги доловам и од тоа колку сум посветен на проектот.“

1. Анџелина Џоли и Меган Фокс

2-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_ 3-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_

2. Бред Пит и Итан Хоук4-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_5-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_

3. Кристен Стујард и Ема Вотсон

6-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_ 7-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_

4. Хит Леџер и Том Харди и

8-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_ 9-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_

5. Елизабет Олсен и Скарлет Јохансон

10-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_ 11-koi-poznati-lichnosti-gi-gledate-na-ovie-fotografii-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар